PEKİ KİMDİR BU WOBEXTREME?

Kimdir bu WoBextreme…
Yaz ve Kış adrenalin sporlarına gönülden bağlı insanların hem pistlerdeki hem sektörde ki deneyimlerini bir araya katarak, satınalınabilir fiyatlarda şık ve son derece dayanıklı, spor yaparken max. Korumada rahatlığı sağlayabilecek kadar hafif olan ürünleri sizlere sunmayı hedefleyen bir yapı.
Ülkemizde kış sporları için üretilen tekstil ve ekipmanların sınırlı / tek düze olması biz ve sizlere bu ürünleri kullanmamızı dikta edercesine sunmaktaydı. Bizler bunu ortadan kaldırarak -40 c gibi düşük sıcaklıklarda bile içinize fazla bir şey giymeden kayabilmenin ve mont gibi geniş kalın ekipmanlarda yaşanılan hareket kayıplarını ekarte edip kayma zevkini konforla ve daha özgürce yaşatma isteğindeyiz.
Geçtiğimiz yıllarda sezon boyunca yapılan denemeler, ürün testleri ve kullanıcı yorumlarına baktığımızda iddiamızın gerçekleştiğini görüyoruz.
%100 yerli sermaye ile üretim yapıyor ve kullanılan tüm kumaşları yurtiçinden temin ediyoruz. Doğaya saygılı / çözünebilen materyallerle üretimi kendi topraklarımızda yapıyoruz.
Her geçen yıl ürün gamımızı geliştirmek isteği ve azmindeyiz. Sizlerin de destek ve beğenisiyle dünyada sayılı üreticilerden olabilmek misyonumuz, ideal ve hayalimizdir. Bu hayal peşinde yazlık ürünler ve sonrasında gündelik giyime de yer vermek istiyoruz. 

Pistlerde ve Sularda görüşmek üzere…

Sık Sorulan Sorular

Sayfa içerisinde bulunan beden tablosundan kol bel göğüs ve kol uzunluklarına bakarak seçim yapabilirsniz.
Fotoğraf çekimleri sonrasında ürün görsellerinde düzeltmeler yapılmaktadır. Ancak renklerde herhangi bir düzeltme yapılmamaktadır. Çekim sırasında renkleri gerçeğine en yakın şekilde sizlerin beğenisine sunmaktayız.
Ürün içerisinde bulunan laminasyon soğuk ve sıvıya karşı koruma sağlamaktadır. Polar ve dış kaplama laminasyon ile hareket halinde iken yaydığınız vücut ısınızı hapseder ve yalıtımı sayesinde uzun süre muhafaza eder. Yanlarda bulunan tahliye fermuarları ısıdan kaynaklı nemlenmeyi izole etmenizi sağlar. Kayma sırası veya sonrasında kısa süre ile bu fermuarları açmanız nemi tahliye eder ve durduğunuzda nemden kaynaklı üşümeyi engeller.

Snowboard boyunuzu seçerken önemli olan kilonuzdur dolayısı ile kilonuza göre uygun snowboard u seçmeniz gerekir. Mesele snowboard un üzerinde cm2’ye vereceğiniz basınçtır, yani snowboardun taşıma kuvveti ile alakalıdır. Kullanıcının kilosu arttıkça snowboardunda boyu artar, çünkü snowboardun boyu büyüdükçe kar basış alanı da büyür. Ancak her model snowboard un genişliği ve tarzı bir olmadığından her modelde değişik boy kullanabilir. Örnek: 70 kg olan 170cm’lik bir snowboardcu Rossignol’un A modelinde 157cm boy kullanıp, daha geniş gövdeye sahip olan B modelinde 152cm’lik board kullanabilir. ( ölçüler tamamen temsilidir.)

Fakat bir genelleme yapmak istersek şunu söyliyebiliriz ; alacağınız boardun boyu sizden yaklaşık 15-20 cm daha kısa olmalıdır. ( kilo ve boay orantınız standartlara yakın ise ) Eğer kilonuz fazla ve boyunuz kısa ise board boyunuzdan daha uzun olabilir. Bunu tam tersi içinde söyliyebiliriz.

Bol karda pist dışında kayış şeklidir. genellikle freeride boardları daha uzun olurlar. Burun kısımları daha sert arka kısımları daha esnektir. Daha büyük olmalarının temel sebebi bol karda batmamak ve vücut ağırlığınızı taşıyarak kar üzerinde yüzebilmektir.
Rampalardan hoplamak , zıplamaktır. Hava hareketleri freestyle ‘a girer. Bu boardların arka kısımları daha sert , buurn kısmları daha esnektir.
Bolkarda kaymak için öncelikle önerilen freeride boardu kullanmaktır. Bu durumda direk bacaklara ağırlık vermek sizi rahat ettirir ama eğer boardunuz bol kar için uygun değilse ve battığını hissediyorsanız yapmanız gereken ağırlığınızı daha çok arka bacağınıza vererek bordunuzun burnunu havaya kaldırmak olacaktır.
Aslında her türlü sürat içeren sporda kask gerekir, hele bir de deli dolu kayan biriyseniz kesin kask takmalısınız çünkü kask kafanızı hem sıcak hem de güvenli tutuyor. Ilk başlarda biraz garipsiyebilirsiniz fakat kısa sürede alışacaksınız. kask ile berbaber kalça korumalık, omurga korumalık, bellik, bileklik gibi koruma ürünlerini kullanmak gerekir. Bunları arabanızdaki Airbag gibi düşünebilirsiniz, belki hiçbirzaman ihtiyacınız olmayacak ama kullanmanızın zararı yok , faydası var.

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi: 10:00-18:00
Salı: 10:00-18:00
Çarşamba: 10:00-18:00
Perşembe: 10:00-18:00
Cuma: 10:00-18:00
Cumartesi: 10:00-17:00
Pazar: Kapalı
Close Sepetim
Close Favorilerim
Recently Viewed Close
Close

Close
Menü
Categories